DOBAR POSAO U PARIZU

Puljanin zaključio uspješan dan Hrvata na Olimpijskim igrama

0
Tomislav Pucar (Foto: WTT)

Svi hrvatski sportaši koji su nastupili prvoga dana Olimpijskih igara u Parizu uspjeli su proći prvu prepreku i plasirati se u iduću rundu natjecanja. Posljednjem danas uspjelo je to stolnotenisaču Tomislavu Pucaru, koji je odličnom igrom u potpunosti deklasirao alžirskog predstavnika Mehdija Bouloussaa rezultatom 4:0. Rođeni Puljanin bio je vrlo siguran na servisu te vrlo uvjerljiv u napadačkim akcijama te bez većih problema riješio prvi set u svoju korist (11:3). Ni u nastavku susreta nije imao znatno više problema protiv alžirskog reprezentativca, koji nije uspijevao pronaći odgovor na sigurnu igru Pucara, koji potom uzima i sljedeća dva seta (11:7, 11:5). Malo više neizvjesnosti gledali smo tek u posljednjem setu (12:10), no i u tom dijelu igre naš je reprezentativac izdržao nalete Alžirca i na kraju ostvario uvjerljivu pobjedu.

- Ne mogu reći da je bilo u skladu s očekivanjem. Jesam bio favorit na papiru, ali on je praktički bio francuski reprezentativac u mlađim kategorijama. Kasnije je prešao u Alžir i ima on ozbiljnih pobjeda u svojoj karijeri. Tako da sam očekivao težak meč. Mislim da nikad nisam u karijeri igrao pred ovoliko ljudi i to je stvarno super. Čini mi se da sam igrao i protiv publike, možda ljudi i znaju da je on zapravo Francuz, rekao je nakon ovog susreta Pucar.

Tomislava Pucara u sljedećem kolu očekuje susret protiv pobjednika meča između domaćeg stolnotenisača Alexisa Lebruna i Argentinca Santiaga Lorenza. Alexis je uz svog brata Felixa jedna od trenutnih zvijezda stolnog tenisa u svijetu od kojih domaćini očekuju medalju, pa će najvjerojatnije uz teškog protivnika protiv našeg reprezentativca biti i puna dvorana, s obzirom da je stolnoteniski turnir gotovo rasprodan, pogotovo u danima kada igraju Francuzi.