PRIPREME 'ZELENO-ŽUTIH'

Poker talijanskog prvoligaša u 'zeleno-žutoj' mreži

0

Nogometaši pulskog prvoligaša večeras su odradili svoju treću pripremnu utakmicu u sklopu priprema za nadolazeće HNL prvenstvo. Nakon austrijskog Lienza i slovenskog Kopra ovoga puta gostovali su u talijanskom Codroipu, mjesu dvadesetak kilometara udaljenom od Palmanove gdje ih su ih na lokalnom stadionu dočekale pune tribine, oko sedamstotinjak okupljenih gledatelja koji u svom mjestu imaju priliku vidjeti renomiranog talijanskog prvoligaša. Stadion lokalnog provincijskog ligaša bio je premalen da bi primilo sve zainetersirane, koji su se okupili na ovoj utakmici. Vrijeme je bilo poprilično sparno, u odnosu na prva dva pripremna susreta koje su Puljani odigrali, pa su i uvjeti za igru bili teži.

Trener Paolo Tramezzani u ovom se susretu odlučio za slijedeću početnu jedanaestoricu: Majkić, Kadušić, Iovu, Ivanišević, Marešić, Lisica - Ćalušić, Petrusenko - Lawal, Filet, Vuk. Kod domaćih nogometaša, njihov trener Kosta Runjaić priliku je dao mješanom sastavu, s obzirom da su neki njihovi prvotimci nedavno nastupili na Euru u Njemačkoj. Sastav Udinesea: Okoye, Zemura, Giannetti, Payero, Lucca, Thauvin, Ferreira, Souza da Silva, Guessand, Ehizibue, Quina.

Publika u Codroipu
Prepun stadion u Codroipu

Kvalitetniji domaćini od prvog su sučevog zvižduka preuzeli terensku inicijativu i u nekoliko navrata pokušavali ući u Istrin kazneni prostor. U 18. minuti tako su iz jedne protuakcije preko desne strane, nakon ubačaja Thauvina na Zemuru stigli u vodstvo, kada Udineseov branič glavom neometan pogađa Majkićevu mrežu. Puljani međutim izjednačuju u 40. minuti kada Marešić dugom loptom pronalazi Fileta na lijevoj strani, a njegovu prizemnu loptu Salim Fao Lawal šalje u mrežu za izjednačenje. Do poluvremena, u posljednjim trenucima prvoga dijela, domaći nogometaši još su u dva navrata matirali pulskog vratara, prvo Lucca koji je prebacio Majkića, pa potom i najbolji pojedinac susreta Florian Thauvin, koji je u nadoknadi prvog poluvremena jedan odbijanac silovito pospremio u mrežu. Tek što se krenulo s odmora Lucca drugi puta postaje strijelac iz jedne situacije u kojoj su Puljani tražili zaleđe. Nakon četvrtog gola Udinesea, igra se malo primirila a 'do zraka' je došao i pulski napad koji je preko Vuka, Gagua i Jaganjca, potpomognut Blagojevićem, Čuićem i Maurićem u nekoliko navrata stvorio dobre šanse, no bez prave realizacije. Zabrinjava svakako i ozljeda Jovana Ivaniševića koji je slomio ključnu kost u jednom skoku s Ehizibueom već u 11. minuti, pa Tramezzani neko vrijeme neće moći računati na mladog obrambenog igrača, kojemu je u ovim pripremnim susretima dao dosta minuta i pažnje.

---

UDINESE - ISTRA 1961 4:1

Sudac je svirao kraj susreta. Puljani su poraženi u svojoj trećoj pripremnoj utakmici od  kvalitetnijeg Udinesea.

90' - poveo je Krivičić brzu akciju po lijevoj starni, a njegov ubačaj Jaganjac karate potezom šalje preko gola.

80' - ponovno dobra akcija Puljana. Kombinirali su Čuić i Maurić po lijevom boku, a na prizemni udarac potonjeg , 'za dlaku' kasni Valinčić

73' - Kamarra iz slobodnog udarca puca ispod živog zida no Ćorić je dovoljno dugačak da spriječi pogodak. Umjesto Kadušića u igri je Krivičić

69'  - stižu informacije iz pulske svlačionice da je Ivanišević slomio kjučnu kost

67' - ponovno odlična akcija Pukjana! Kadušić je dao dugu loptu za Gagua koju je presjekao istrčali vratar Padelli, no samo do Čuića. Istrini nogometaši međutim zakomplicirali su nastavak akcije i Udineseova obrana otklonila je opasnost.

63' - odlična akcija Istre! Kombinirali su Jaganjac i Gagua te u šansu izbacili Maurića koji puca preblago te je to bio lak plijen za Padellija.

57'  - okušao je sada udarac Maurić, no njegov pokušaj ide preko gola. U nastavku akcije Puljani presingom uzimaju loptu domaćima, a snažan udarac Čuića pogađa vratnicu, iako je gol bio prazan!

55' - izlazi sada i dvostruki Udineseov strijelac Lucca, a u igri je Barbaro. Na golu Istre sada je Ćorić.

53'  - GOL! Tražili su Puljani zaleđe, nakon što je u priliku izbačen Lucca koji s nekoliko metara prebacuje Majkića

Na tribinama i uz ogradu stadiona u Cordoipu natiskalo se sada i već preko tisuću gledatelja.

U drugom dijelu kod Puljana su u igri Blagojević, Jaganjac, Maurić, Gagua, Čuić, Valinčić i Kocijančić. Iz prvoga dijela ostala je tek obrana: Marešić, Iovu i Ferro te Kadušić. Na vratima je i dalje Majkić. Domaći trener promijenio je čak deset igrača pa su sada na terenu Padelli, Palma, Abankwah, Zarraga, Pejičić, Ebosele, Kamara, Kabasele, Benković i Isaac te Lucca kao jedini 'starosjedioc' s početka susreta.

Kraj prvog poluvremena. Udinese vodi rezultatom 3:1, a prvo ime svakako je njihov veznjak Florian Thauvin, koji je u nekoliko navrata odličnim dodavanjima uposlio svoje suigrače, a krajem prvoga dijela i sam bio strijelac

45+3' - GOL! Sada je u odličnoj akciji ponovno bio Payero, no njegov udarac bravurozno brani Majkić. No pulski vratar na odbijenoj lopti nije mogao ništa nakon poluvisokog i jakog udarca Thauvina

45+3' - Thauvin se lijepo oslobodio Marešića i krenuo u kontranapad, no njegov udarac požrtvovnim uklizavanjem blokira Petrusenko

45+2' - pokušao je sada svoj udarac oprobati Payero, no lopta odsjeda u vratnici. U nastavku akcije Thauvin puca u Majkića, a unatoč njegovo lošoj reakciji 'zeleno-žuti' uspijevaju sačuvati svoju mrežu

45' - GOL! 2:1 - Thauvin je lijepom loptom u stopostotnu šansu izbacio Luccu, koji prebacuje istrčalog Majkića za novo vodstvo Udinesea

43' - lijepa akcija Puljana u kojoj je Ćalčušić sam ušao u domaći šesnaesterac, no Quinna uklizavanje spriječava opasnost po Udineseova vrata

40' - GOOOL!! Marešić je dugom loptom pronašao Fileta, koji s lijeve strane ulazi u kazneni prostor te prizemnom loptom asistira Fago Lawalu za izjednačenje

37' - Thauvin je sa centra povukao do kaznenog prostora po desnoj strani i kada se očekivao ubačaj, pucao je ravno u vrata, no Majkić je bio na prvoj stativi

35' - ponovno su domaćini u napadu. Udarac prema vratima uputio je Ehizibue, no Majkić i ovoga puta brani

32' - pokušao je Marešić iz slobodnog udarca uputiti šut prema vratima Udinesea, no njegov pokušaj ide visoko preko gola

28' - pokušao je sada s druge strane Fago Lawal ući u kazneni prostor, no njegov prizemni ubačaj blokiraju domaćini

23' - Thauvin ponovno šalje vrlo dobru loptu prerma Zamuri, ovoga puta sa sredine igrališta po zemlji, a potonji nije htio biti sebičan i pokuša proigrati Luccu no neuspješno.

18' - GOL! Thauvin je s desne strane ubacio loptu na usamljenog Zemuru, koji glavom pogađa Majkićev gol

15' - Thauvin je sada pokušao iz voleja za prvi pljesak publike na susretu, no Majkić je na mjestu

13' - Talijani su sada imali jedan opasan napad preko Thauvina, no Istrina obrana skreće loptu u korner. U igri je Ferro.

11' - U jednom skoku nakon slobodnog udarca domaćina stradao je Ivanišević i privremeno napušta teren. Izgleda da neće moći nastaviti susret i da će u igru umjesto njega Andres Ferro

7' - Ehizibue je sa desne strane ubacio prizemnu loptu na peterac no Udineseov napadač Lucca za kopačku je bio prekratak da zahvati tu loptu