BEZ IZNENAĐENJA NA PREMIJERI U STELLA MARISU

Umageži rutinski stigli do prvih bodova na svom terenu

0
NAJEFIKASNIJI U DOMAĆIM REDOVIMA - Tomislav Bošnjak (foto: Milivoj Mijošek)

Potpuno očekivano, nakon prošlotjedne pobjede na otvaranju sezone u Zadru, rukometaši Umaga bez većih su problema na svoj konto upisali nove bodove na svoj konto u svojoj dvorani u Stella Marisu i ostali stopostotni nakon dva kola natjecanja u Prvoj rukometnoj ligi - jug. Gosti, koji su u Umag stigli sa samo devet igrača, su ozbiljniji otpor pružali tek prvih desetak minuta kada su uspijevali održavati egal (4:4 - 11’), da bi potom domaći igrači serijom od 4:0 uz čak tri zgoditka Žana Radečića počeli preusmjeravati utakmicu u svoju korist (10:5 - 15’). Tomislav Bošnjak najzaslužniji je što se s tim rezultatskim odmakom otišlo i na odmor (16:11).

U drugom dijelu čak pet uzastopnih golova domaćih igrača donijeli su Umažanima dvoznamenkastu prednost (21:11 - 37’), koju su domaći rukometaši održavali sve do posljednjih minuta, kada dozvoljavaju rukometašima iz Dugog rata da s dva zgoditka ublaže visok poraz. U domaćim redovima najbolji je bio Tomislav Bošnjak sa sedam zgoditaka, dok je Žan Radečić zabio gol manje.