PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Ana Jajčević donijela veliko slavlje Labudicama

0
Katja Mikolić u prodoru pored obrane Dalmatinke (foto: HRS)

Važnu i veliku pobjedu ostvarila je ekipa Rudara iz Labina protiv Dalmatinke. U neizvjesnom susretu Labudice su zgoditkom Ane Jajčević u posljednjoj minuti donijele veliko slavlje nad protivnicama koje su cijelo prvo poluvrijeme bile u rezultatskoj prednosti.

Gošće iz Ploča nisu se u tom periodu igre uspjele odvojiti na veću razliku, ali imale su prednost na svojoj strani (4:7, 8:10, 9:12). S dva zgoditka prednosti (12:14), Dalmatinka odlazi i na predah. U prve tri minute drugoga dijela, Rudar je postigao tri zgoditka,kada su precizne bile Jajčević, Markulinčić i Šegota što donosi minimalnu prednost domaćoj ekipi (15:14). Od toga trenutka, uslijedila je igra pogodak za pogotkom kad prednost seli s jedne na drugu stranu. Bilo je tako sve do zadnje minute kad Ana Jajčević prolaskom sa šest metara donosi veliku pobjedu Rudaru. Upravo su Ana Jajčević s devet pogodaka i Ana Ugrin s 12 obrana najzaslužnije za nove bodove ekipe iz Labina. Pobjeda je to kojom su se Labinjanke podigle čak na šesto mjesto prvenstvene ljestvice, prestigavši upravo svoje sinoćnje suparnice.