AUTOMOBILIZAM

‘Leteći Vrsaran’ ponovno najbolji i u Ogulinu

0
Karlo Pelicar (foto: S. Žulić)

Na petoj ovogodišnjoj utrci državnog prvenstva u automobilizmu, u disciplini kronometar vožnji, vrsarski automobilist Karlo Pelicar (Skok Racing 1993) zabilježio je treću pobjedu i tako dodatno učvrstio vodstvo u ukupnom poretku. Zbrojem rezultata tri održane vožnje Pelicar je u svom citroenu ax stazu prošao u vremenu 3.52,499, što je za 3,498 sekundi bilo bolje od njegovog najvećeg konkurenta Danijela Šimunovića u citroen saxu, dok je treće mjesto pripalo Vedranu Divkoviću (No Traction Pula) koji je nastupio u peugeotu 106 i postigao vrijeme od 3.59,143.

Na ovom natjecanju nastupilo je 73 vozača, a od istarski natjecatelja vrijedi istaknuti i šesto mjesto prekaljenog buzetskog automobilista Bojana Krote (Buzet Autosport) te Dejana Jurasića (Istra racing team) koji je zauzeo 9. mjesto ‘generalke’, ali i slavio u konkurenciji automobilista klase 4. Među damama i ovoga je puta bila najbrža Vrsaranka Lina Cukrov (Skok Racing 1993) u citroen saxu s ukupnim rezultatom natjecanja od 4.12,975. Igor Bogović (Buzet Autosport) zauzeo je drugo mjesto klase 1, ispred Lorena Bajerića (Istra Racing team), u klasi 3 slavio je Toni Malinarich (Prorace), dok je Goran Krt (Buzet Autosport) stigao do drugog mjesta klase 4. U klasi 7 Nikola Baf (Istra Racing team) bio je brži od svog klupskog kolege Mauricija Bajerića, dok je Michael Prelac (Istra Racing team) stigao do drugog mjesta klase 8.