SVJETSKO PRVENSTVO U JEDRENJU MLADIH

Leonardelli završio šesti, Rokvić zauzela 18. mjesto

0
Iva Rokvić (foto: JK Uljanik)

Talijansko jezero Lago di Garda proteklog je tjedna bilo domaćinom Svjetskog prvenstva mladih u jedrenju, svojevrsnih Olimpijskih Igara za mlade. Na tom natjecanju u klasi ILCA6, gdje svaku državu ima pravo zastupati samo jedan predstavnik u muškoj i jedan u ženskoj konkurenciji, Hrvatsku su predstavljala dva člana iz Jedriličarskog kluba Uljanik. Ove godine pulski je klub izborio obje norme te se tako po prvi puta dogodilo da oba predstavnika u određenoj disciplini dolaze iz istog kluba.

Popriličan uspjeh ostvario je Tedi Leonardelli koji je natjecanje završio na 6. mjestu ukupno u konkurenciji od 63 natjecatelja, dok je Iva Rokvić zauzela 18. mjesto u ženskoj konkurenciji od 54 djevojke, koje su nastupile na ovoj svjetskoj smotri. Natjecatelji su tijekom pet dana odjedrili devet utrka, a najbolji pojedinačni rezultat ostvarila je Rokvić osvojivši četvrto mjestu u trećem plovu.