Petar Bratulić pobjednik 3. kola Istarske zimske lige u trčanju

0
Petar Bratulić

U Sv. Petru u Šumi je 23. prosinca održano III. kolo BROOKS istarske zimske lige u trčanju. Stazu dužine 5,4 km koja je prolazila kroz supetarska sela i zaseoke najbrže je pretrčao mladi šesnaestogodišnji član AK Istre i reprezentativac Hrvatske Petar Bratulić. On je vrlo zahtjevnu stazu sa nekoliko teških hupsera pretrčao za 17,37 minuta i drugoplasiranom Tihomiru Bobolanoviću iz Pule pobjegao za velikih 39 sekundi.

Treće mjesto s 40 sekundi zaostatka iza pobjednika osvojio je Marko Belušić iz AK Kvarner Rijeka.

Najbolja u kategoriji žena bila je Barbara Belušić (ukupno šesta) ispred Ane Vareško i Petre Rusev, sve članice AK Istre. Na utrci je nastupilo 132 trkača iz Istre i Kvarnera, a mladi atletičar AK Istre Petar Bratulić može se pohvaliti stopostotnim učinkom jer je uvjerljivo pobijedio na obe utrke zimske lige na kojima je nastupio. Slijedeće četvrto kolo planirano je za 13. Siječnja u Rovinju na stazi koja će prolaziti kroz najljepši istarski park na Zlatnom rtu.