PRVA RUKOMETNA LIGA - JUG

Umažani pali u derbiju prvenstva. Kaštelani jedini ostali stopostotni

0
NAJEFIKASNIJI UMAŽAN - Erik Vukotić (foto: Milivoj MIjošek)

Rukometaši Ribole Kaštela slavljem na svom terenu u derbiju lige protiv Umaga ostali su jedina neporažena momčad u ovogodišnjem natjecanju. Momčad koja je do prošle godine igrala Premijer ligu dominirala je tijekom većeg dijela susreta te zasluženo stigla do novih bodova. S druge strane rukometaši Umaga su igrački uspijevali parirati tek prvih dvadeset minuta da bi potom domaćini preuzeli stvari u svoje ruke i usmjerili susret prema svojoj pobjedi. Igralo se gol za gol do dvadesete minute kada je najefikasniji Umagež Erik Vukotić posljednji puta izjednačio rezultat (10:10).

Domaćini potom rade seriju od 5:0 te osiguravaju rezultatsku prednost koju nisu ispuštali do kraja susreta. Umaška momčad zgodicima Žana Radečića uspjela je tek do poluvremena malo ublažiti visok zaostatak (16:14), no s novom mini-serijom od četiri uzastopna zgoditka Kaštelani ponovno bježe na pristojnu razliku (20:14).

Imali su Kaštelani u 53. minuti i devet pogodaka prednosti (30:21), no gosti u smiraju susreta, prvenstveno preko Vukotića koji u nešto više od dvije minute postiže četiri zgoditka uspijevaju malo ublažiti pobjedu domaće momčadi. Uz Vukotića sa sedam zgoditaka kod Umažana je Mile Ćuzović postigao šest golova.