LAGAN POSAO PROTIV ENGLEZA

Porečani na korak do trećeg kola Europskog kupa

0
NAJEFIKASNIJI - Leon Rušnjak (foto: Milivoj Mijošek)

Rukometaši Poreča napravili su prvi korak prema trećem kolu EHF Europskog kupa. U prvoj utakmici uvjerljivo su svladali London 36:24 (17:11) i tako si olakšali posao uoči uzvrata koji je na rasporedu već sutra, u subotu, 26 listopada, s početkom u 18 sati.

Već dobro poznati porečki sastav krenuo je protiv Londona nešto opreznije, ali s obzirom na nepoznanice oko protivnika koje su bile uoči utakmice nije ni čudno. Unatoč tome gostujuća momčad imala je tek jednu prednost na cijeloj utakmici, onu pri 1:0, jer se kvaliteta Porečana jasno vidjela.

Marko Bajan u četvrtoj minuti postavlja 4:2, a u sljedećih deset minuta prednost Poreča narasla je na +6 (10:4) uz nekoliko obrana Davida Vladića. Poreč je uvjerljivo držao vodstvo iako je London davao sve od sebe pa preko Caleba Gahana u jednom trenutku stigao na minus četiri (9:13) nakon grešaka Poreča, no više od toga nisu mogli. Do kraja prvog dijela Poreč je vratio +6 (17:11).

Nastavak utakmice nije donio prevelike promjene. Porečani su uvjerljivo koračali terenom u Velom Joži i održavali stečenu prednost, a na terenu su svi dobili svoju priliku. Do 50. minute u listu strijelaca upisalo se 11 igrača od njih 14. Dok je u prvom poluvremenu London vodio Denis Tiščenko, u drugom su pojačali Oliver Tyler i Jeremy Archier, ali ni oni nisu mogli ništa uigranoj porečkoj ekipi. Pet minuta prije posljednjeg sučeva zvižduka Poreč je postavio prvu dvoznamenkastu prednost (32:22) preko Martina Sebastiana Boke, a konačnih 36:24 postavio je Tin Božić u zadnjim trenucima s linije sedam metara.

Najbolji strijelac Poreča bio je Leon Rušnjak sa šest pogodaka, jedan manje upisao je Petar Krupić, dok je Marko Bajan zabio njih četiri. Kod Londona najefikasniji bio je Jeremy Archier s pet zgoditaka. David Vladić skupio je 12 obrana, dok je londonska momčad izrotirala svu trojicu golmana koji su skupili zajedno njih devet.

Drugi susret na rasporedu je večeras s početkom u 18 sati.

RK Poreč – London GD 36:24 (17:11)

Poreč: Vladić 12 obrana, Ćopić, Bonić 3, Rušnjak 6, Sulejmani, Boka 3, Krupić 5, Malinarich 2, Popović, Jaman 3, Ikanović 3, Ivanković 2, Bajan 4, Božić 1, Jelić 2, Ljubić 2
Isključenja: 4 minute (Popović 2, Jelić 2)
Sedmerci: 3/4

London GD: Baudot 2 obrane, Schappert 5 obrana, Günther 2 obrane; Tiščenko 3, Tyler 4, Bradley-Shankar 1, Gonzalez Dauffaure 3, Wardle 2, Gillet 1, Castro 3, Luyten, Nelutescu, Lawal, Archier 5, Gahan 2
Isključenja: 12 minuta (Tiščenko 4, Tyler 4, Castro 2, Archier 2)